ضرورت استفاده دولت از توان وکارایی بخش خصوصی در تصمیم سازی ها

در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن در سالن اجلاس سران اعلام شد: صنعت کشور به فضای رقابتی و سالم نیاز دارد و حمایت های بی چون و چرا مشکلی از این صنعت حل نخواهد کرد.
به گزارش  شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛‌«محسن جلال پور» در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن  در سالن اجلاس سران با بیان این مطلب ، افزود: صنعت کشور به فضای رقابتی و سالم نیاز دارد و حمایت های بی چون و چرا مشکلی از این صنعت حل نخواهد کرد.
به گفته جلال پور ؛ نیاز به حضور بخش خصوصی در عرصه اقتصاد کشور باید توسط حاکمیت ایجاد شود.
وی در ادامه  «شفافیت» در نظام اقتصادی را یکی دیگر از نیازهای فعلی حوزه صنعت و معدن کشور فرض کرد و گفت: ما این شفافیت را به طور جدی از حاکمیت و دولت طلب می کنیم چرا که در این عرصه ما نیازمند فضای سالم برای کار هستیم؛ فضایی به دور از رانت و سفارش های و خاصه دیدن ها باشد.
جلال پوردر ادامه توجه جدی دولت درعرصه صنعت و معدن کشور، مبارزه با قاچاق که همان مبارزه با فساد است را خواستار شد.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران یادآور شد : اصلاح نظام توزیع و ارزش افزوده به جای تولید در توزیع دیده شود
وی درادامه گفت: برای رقابت پذیرکردن باید فضای کسب و کار توسط بخش خصوصی با همراهی دولت ایجاد شود.
به گفته جلال پور، چنانچه دولت تمام توان خود را در مبارزه با قاچاق بکار گیرد بسیار ارزشمندتر از آن است که یارانه را به تولید اختصاص دهد.
جلال پور در ادامه سخنان خود؛ اعتماد به بخش خصوصی و توانمندسازی این بخش قبل از واگذاری ها آن رایک اصل مهم دانست .
وی با تاکید بر ضرورت سرمایه گذاری خارجی، گفت: بدنبال نگاه جدی دولت به صادرات باید سرمایه گذاری خارجی نیز در دستور کار دولت و بخش خصوصی قرار گیرد چرا که تاکنون سرمایه گذاری ها بطور عمده در حوزه نفت و گاز بود اما امروزه نیاز است این سرمایه گذاری ها در سایر بخش ها به ویژه بخش صنعت ومعدن صورت گیرد.
وی در ادامه به ایجاد ساختارهای مالی مناسب ، اتخاذ سیاست های با ثبات و تقویت بازار سرمایه تاکید کرد.
جلال پور گفت: برای توسعه فعالیت های صنعتی و معدنی ساختار جدید مالی توسط نظام بانکی هرچه سریع تر باید تعریف شود واز فشار بدهی های مربوط به مالیات و تامین اجتماعی و غیره کاسته شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.