تاکید بر اجرای دوره های آموزشی خلاق و کاربردی در بخش تولید و تجارت

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزارت صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت پرداختن به دوره های آموزشی موثر، اجرای دوره های آموزشی خلاق و کاربردی در بخش تولید و تجارت را مورد تاکید قرار داد.
به گزارش شاتا ؛‌ »علی یزدانی » در مجمع عمومی عادی هیات امنا مرکز آموزش بازرگانی،‌ یکی از وظایف این مرکز را سرمایه گذاری در زیرساخت های آموزشی و برگزاری دوره های آموزشی عنوان کرد و گفت: امروزه برپایی دوره های آموزشی تئوری به بن بست رسیده لذا برگزاری دوره های آموزشی خلاق و کاربردی مورد نیاز کشور است.
عضو هیات امنا مرکز آموزش بازرگانی ادامه داد: در این راستا بهتر است مدیران کارخانه های خلاق و کارآفرین به جای مدیران شرکت ها ،‌ مدرس دوره های تئوری مرکز آموزش بازرگانی باشند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه بخشی از سمینارهایی که توسط  این مرکز برگزار می شود، آموزشی است گفت: این قبیل سمینارها درآمدزاست و  احتمال این وجود دارد که اداره مالیاتی شما را به سمت پرداخت مالیات سوق دهد پس پیشنهاد می شود از هم اکنون ذخیره مالیاتی صورت گیرد.
یزدانی افزود: انتظار سود از مرکز آموزش بازرگانی نداریم بلکه به فکر آموزش و بهره وری هستیم. مرکز، دارای یک رسالت ذاتی و سازمانی است اگرچه باید بابت این درآمد، به اداره مالیاتی مالیات پس بدهد.
وی در ادامه اظهار کرد: درمجموع نگاه این نیست که اگر سود کردیم عملکرد مرکز آموزش بازرگانی خوب بوده و اگر سود نکرد عملکرد بدی داشته است. نگاه انجام وظایف سازمانی و کمک به افزایش سطح آموزش وزارتخانه است چراکه مرکز آموزش بازرگانی شرکت خصوصی نیست که دنبال سود باشیم.
یزدانی با اشاره به آمار و درآمدهای منتشره مرکز آموزش بازرگانی در سال ۱۳۹۳ تصریح کرد: بر اساس آمار ارایه شده قیمت تمام شده مرکز نسبت به سال ۹۲ حدود ۱۶ درصد کاهش و سود ناخالص داشته اما حقوق و مزایای کارکنان ۴۰ درصد نسبت به سال ۹۲ افزایش داشته است که با احتساب سایر هزینه‌های مرکز، در مجموع کاهش سود ناخالص سال گذشته حدود ۲۹ درصد بود که در این راستا کاهش هزینه و صرفه جویی باید در دستور کار  مرکز قرار گیرد.
وی با بیان اینکه سودآوری به عنوان هدف در مرکز آموزش بازرگانی نیست افزود: اما برای ارائه خدمات آموزشی در حدود وظایفمان باید ارزش خدماتمان را دریافت کنیم. زیرا به نظر می رسد سودآوری در همایش ها را نمی توانیم داشته باشیم.
یزدانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طلب مرکز آموزش بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: کمیته سه نفری تشکیل و پیرامون موضوع تحقیق و راهکار پیشنهاد دهند چراکه نظر کمیته سه نفره نظر مجمع خواهد بود و تصمیم ارجاعی این کمیته به وزارتخانه در خصوص زمان و نحوه پرداخت طلب معیار بوده و به همان شکل اقدام خواهد شد.
گفتنی است: مجمع عمومی عادی هیات امنا مرکز آموزش بازرگانی با حضور رییس و اعضای هیات امنا و نماینده موسسه رهبین ( حسابرس مستقل و بازرس قانونی مرکز) برگزار شد.
براساس ماده ۱۰۱ قانون اصلاحی قانون تجارت، دکتر محمدرضا رضوی به عنوان رییس جلسه،‌ دکتر یحیی آل اسحاق به عنوان ناظر، مهندس حسن شیخ نیا به عنوان ناظر دوم و مهندس عباس خالقی تبار به عنوان دبیر جلسه تعیین شدند.
در این جلسه گزارش هیات مدیره و حسابرس و بازرس قانونی مرکز آموزش بازرگانی در مورد عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۳۹۳ ارایه شد و صورت های مالی، ترازنامه و حساب عملکرد سود و زیان برای سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۳۹۳ بررسی و تصویب شد.
بر اساس این گزارش،‌ در مجمع عمومی عادی هیات امنا مرکز آموزش بازرگانی حسابرس و بازرس قانونی برای سال مال منتهی به ۲۹/۱۲/۱۳۹۴ انتخاب شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.